
| Parameter | Value |
|---|---|
| Termination | Solder Pin |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -25 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Pitch | 3.96 mm |
| Gender | Male |
| Connector Type | Shrouded |
| Number of Positions | 5 |
| Number of Rows | 1 |
| Mating Post Length | 7.49 mm |
| Termination Post Length | 2.5 mm |
Stock: 59
Distributors
pcbx
Unit Price$0.32314
Ext.Price$0.32314
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.32314 | $0.32314 |
| 10 | $0.28844 | $2.88440 |
| 50 | $0.25747 | $12.87350 |
| 100 | $0.23260 | $23.26000 |
| 500 | $0.21013 | $105.06500 |
| 1000 | $0.18983 | $189.83000 |
| 3000 | $0.17150 | $514.50000 |
| 5000 | $0.15494 | $774.70000 |
